Ana Sayfa Teknoloji 5 Ocak 2023 65 Görüntüleme

Samsung CES öncesi 2023 model Neo QLED, MICRO LED ve OLED serilerini tanıttı

Global TV pazarının önderi Samsung, dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2023 öncesinde yeni Neo QLED, MICRO LED ve Samsung OLED ekran serilerini tanıttı. Yeni modeller, gelişmiş irtibat özellikleri ile şahsileştirmeye odaklanırken, üst seviye imaj ve ses kalitesiyle gerçeğe en yakın tecrübesi yaşatıyor.

Dünya çapında en yenilikçi TV teknolojilerini geliştirmeye devam eden Samsung, 2023 model Neo QLED, MICRO LED ve Samsung OLED serilerini kullanıcılara tanıttı. CES 2023 öncesi tanıtılan yeni özellikler ve modeller, TV ve ekran tecrübesinde hudutları tekrar belirliyor. 

Premium bir ekran tecrübesi için yeni Samsung Neo QLED serisi 

Samsung’un en yeni Neo QLED 8K ve 4K televizyon serisi, kullanıcıların her gereksinimine yanıt verebilen premium ekran seçenekleri sunuyor. Yeni Neo QLED serisinin manzara kalitesi, gücünü Samsung’un gelişmiş Nöral Kuantum İşlemci teknolojisinden alıyor. Nöral Kuantum İşlemci teknolojisi, 14-bit süreç gücü ve yapay zeka (AI) takviyeli görüntü ölçekleme özelliklerinin yanı sıra Quantum MiniLED aydınlatmalı TV dayanağına de sahip. Biçim Uyarlamalı Işık Denetimi ve Profesyonel Gerçek Derinlik Artırma üzere özellikleriyle üç boyutlu ve en gerçekçi imajları sunabiliyor. 

2023 model Neo QLED serisi, Samsung’un geliştirdiği yeni Auto HDR Remastering özelliğiyle manzara netliğini bir üst düzeye taşıyor. Her sahnede Standart Dinamik Aralık (SDR), Yüksek Dinamik Aralık (HDR) efektlerini gerçek vakitli olarak tahlil edebiliyor. Bunu yaparken de yapay zeka dayanaklı derin öğrenme teknolojisini kullanıyor. Bu sayede SDR özellikli içerikler daha parlak ve canlı hale gelirken, kusursuz bir izleme tecrübesi sunuluyor. 

Bunların yanı sıra, 2023 model TV ve ekranlarda SmartThings Zigbee & Matter Thread Tek Çipli Modülü, yerleşik hale getirildi. Samsung’un SmartThings Platformu, üst seviye temaslı aygıt deneyimi için cihazlar ortasında otomatik senkronizasyon sağlıyor. Bu sayede sırf Samsung aygıtları ortasında değil, diğer markalara ilişkin aygıtlar ve Objelerin İnterneti (IoT) prensibiyle çalışan aygıtlar ortasında da kusursuz bir irtibat sunuyor 3 Boyutlu Harita Görünümü ise bağlı ekosistem aygıtlarını denetim ederek izleme fırsatını,evin kuş bakışı haritasını ve tüm SmartThings temaslı aygıtları gösteriyor. 

MICRO LED ve Samsung OLED ile gerçek ömür ve ekran ortasındaki hudut kalkıyor

2023 MICRO LED serisi, 50 inçten 140 inçe uzanan farklı boyutlara sahip yeni modelleriyle üst seviye manzara kalitesi ve ekran seçeneklerini bir ortada sunuyor. MICRO LED teknolojisi modüler yapısı sayesinde, kullanıcıların ekranını kendi ortamına dilediği üzere uyarlayabilmesini sağlıyor. MICRO LED serisi çerçevesiz ekranı sayesinde heyetim biçimi fark etmeksizin gerçek ömürle ekran ortasındaki hududu kaldırıyor. 

Samsung, 2023 model OLED serisini 55, 65 ve yeni ultra-geniş 77 inç ekran boyutu seçenekleriyle sunuyor. Yeni OLED serisi, Samsung’un Neo QLED’ler ve Nöral Kuantum İşlemciler için geliştirdiği ‘Quantum Dot’ teknolojisini de barındırıyor. Quantum Dot teknolojisi, OLED teknolojisinin güçlü yanlarını korurken, parlaklık ve renk kalitesini düzgünleştiriyor. Genişleyen eser serisi 144Hz yenileme suratının yanı sıra Samsung’un akıllı özelliklerine de sahip. Samsung ayrıyeten, OLED TV’ler için bir birinci olarak, AMD’nin FreeSync Premium Pro sertifikasyonuyla mümkün olan en güzel OLED oyun tecrübesini de vadediyor. 2023 yılında gelen GameBar 3.0 güncellemesi, MiniMap Paylaşımı ve Virtual Aim Point gibi özellikleri artık tüm düzeylerdeki oyuncular için sunuyor. MiniMap Paylaşımı sayesinde oyuncular, oynadıkları oyunun küçük haritasını rastgele bir ekran üzerinde tek bakışta görüntüleyebiliyor. Virtual Aim Point özelliğiyse, tüm birinci şahıs nişancı (FPS) oyunlarında, oyuncularının işaretleri daha kolay fark ederek en isabeti atışları yapabilmesini sağlıyor. 

Samsung Oyun Merkezi’ne Odyssey serisi üzere Samsung akıllı monitörlerinden ve oyun ekranlarından da erişilebiliyor. Odyssey Ark ile oyuncular ekranlarını diledikleri istikamette, dikey yahut yatay olarak kullanabiliyor. Oyun tutkunları 55 inçlik 1000R kavisli ekranda en hoş oyunların keyfini en sürükleyici haliyle çıkarabiliyor. 

Genişleyen eser serisi ve yeni özelliklerle kullanıcı tecrübesi daha da geliştirildi 

Teknolojinin gelişimiyle, günümüzde kullanıcıların, beklenti ve talepleri çok süratli değişiyor. Bu değişime ayak uyduran Samsung, yeni modellerle birlikte kullanıcıların değişen gereksinimlerine karşılık vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda, Samsung’un 2023’te kullanıcılara sunacağı birtakım TV ve ekran modelleri ile yeni özellikler şunlar;

The Premiere 8K: Samsung, 2023 yılında lazer projeksiyon aygıtı The Premiere 8K’nın yeni bir sürümünü kullanıcıların beğenisine sunuyor. Ultra kısa menzilli projeksiyon aygıtı serisine eklenen 8K modeliyle kullanıcılar, ultra geniş ekranda daha yüksek çözünürlüklü bir manzara kalitesini deneyimleyecek. 150 inçlik azamî ekran boyutu sunan dev ekrana, eşlik eden yüksek ekran çözünürlüğü kullanıcılara üst seviye bir ekran tecrübesi yaşatacak. 

Smart EDGE Blending özelliğiye yeni The Freestyle projeksiyon aygıtı: Samsung’un yalnızca 830 gram yükündeki projeksiyon ve cümbüş cihazı The Freestyle, kullanıcılara istedikleri içeriği dilediği yerde izleme imkanı sunuyor. 2023 model The Freestyle projeksiyon aygıtına eklenen Smart EDGE Blending özelliği, artık kullanıcılara iki aygıtı bir ortada kullanma imkanı sunuyor. Kullanıcılar artık diledikleri içeriği 21:9 ekran oranıyla, rastgele bir ayarlamaya gerek kalmadan görüntüleyebilecek. 2023 model The Freestyle tıpkı vakitte yeni Samsung Oyun Merkezi dayanağıyla eğlenceyi her yere taşımaya devam edecek.

Yeni kullanıcı arayüzü ve aksesuarlar: Samsung, 2023 yılında yenilenen ve geliştirilen Samsung Arka Store’da ön görüntüleme özelliğinin yanı sıra daha geniş bir içerik yelpazesi sunuyor. Bu sayede kullanıcılar kendilerini sanal ortamda bir galeri yahut müze seyahatinde üzere hissediyor. The Frame için geliştirilen yeni metal çerçeve seçeneği, esere çağdaş ve lüks bir görünüm kazandırıyor. Samsung’un en yeni TV eserlerinde, Kendiliğinden Dönebilen Duvar Askısı ve Standıyla farklı montaj seçenekleri sunuluyor. Böylelikle The Sero, The Frame ve Neo QLED serisi televizyonlar, otomatik rotasyon özelliğiyle dikey görüntüleme imkanı sunuyor. 

Samsung ekranları sürdürülebilirliği günlük ömrün merkezine taşıyor

Samsung 2022 yılında duyurduğu yeni etraf stratejisiyle, hem iş ortakları hem de kullanıcılarla birlikte sürdürülebilir uygulamalara imza atmaya devam ediyor. Samsung attığı her adımda daha sürdürülebilir bir dünya için çalışırken, üretim sürecini verimli hale getiriyor. Şirket, bu kapsamda bir yandan ambalaj atıklarını azaltırken öbür yandan kullanıcıların eserleri kullanma şeklini da dönüştürüyor. 

Geri dönüştürülen materyaller: Samsung 2023 serisi televizyonlarda güneş güçlü ‘SolarCell Uzaktan Kumanda’da kullanılan braket kesimlerin yüzde 20’sinde geri dönüştürülmüş plastik kullanıyor. Uzaktan kumandanın ana bileşenlerinde geri dönüştürülmüş alüminyum ve bakır kullanılıyor. Böylece, eserde kullanılan orjinal materyallerin yüzde 12’si geri dönüştürülmüş oluyor.

Üretimin etrafa tesiri azaltılıyor: Samsung, üretimde genel güç tüketimini ve ham husus ölçüsünü azaltan, yine kullanıma uygun daha az gereç gerektiren hafif bir enjeksiyon kalıbı tasarladı. Şirket önümüzdeki periyotta bu kalıbı kullanarak, kullandığı güç ve ham unsur oranını düşürecek. 

Yapay zeka (AI) dayanaklı güç tasarrufu modu: Samsung’un 2023 model akıllı TV’leri, SmartThings sayesinde Yapay Zeka Dayanaklı Güç Tasarrufu Modu’yla kullanıcıların da güç tasarrufunu artırmasını sağlıyor. SmartThings Güç Tasarrufu, TV kullanımda değilken otomatik olarak, güç tasarrufu moduna geçerek, ekosistemdeki aygıtların karbon ayak izini azaltıyor. Üç Boyutlu Harita Görünümü de ekosistem aygıtlarını tek yerden görüntüleyerek, kullanıcıların güç tasarrufu yapmasını kolaylaştırıyor. 

Samsung Çevreci Ambalajlar: Samsung, 2023 yılında çevreci ve ekolojik ambalajları ile kullandığı mürekkep ölçüsünü da en aza indirecek. Samsung ayrıyeten, ambalajlarda plastik kullanımını azaltmak emeliyle ambalaj birleştirmede artık kağıt bant kullanıyor. Ayrıyeten, genel karbon ayak izinin azaltılması için de ambalaj boyutlarını küçültüyor.

Yapay zeka takviyesiyle çok boyutlu ses ortamı ve daha yüksek ses kalitesi

Samsung TV’lerdeki yerleşik hoparlörler, Premium TV’lerdeki en kıymetli beklentilerden biri olan sürükleyici ve gerçekçi ses tecrübesini vadediyor. 

Yapay Zeka Takviyeli (AI) Ses Uygunlaştırma: Samsung’un amiral gemisi TV’leri ve hoparlörleri, 2023 modellerinde yapay zeka dayanaklı Ses Düzgünleştirme özelliği ile geliyor. Bu özellik, yapay zeka ile tüm sesleri daha net hale getirmek için kullanılıyor. Böylelikle, seslerin her biri kendi başına en gerçek yükseklikte duyuluyor. 

Yeni Dolby Atmos takviyeli hoparlörler: SamsungDolby Atmos destekli HW-Q990C 11.1.4 kanallı ses özelliğini de kullanıcılarla buluşturuyor. Ultra ince HW-S800B, 3.1.2 kanallı cihazdan Dolby Atmos destekli bir ses tecrübesi sunuyor. Üstelik bu hoparlör, sadece 40mm uzunluğa ve 38mm derinliğe sahip. Rastgele bir TV’ye basitçe yerleşebilen bu aygıt, en berrak sesleri ve en çarpıcı basları elde edebiliyor. 

Q-Symphony: TV ve hoparlör ahenginin yeni bir versiyonu olarak 2023 model Q-Symphony, hoparlörleri TV’nin Nöral İşlemci Birimi’ne bağlıyor. Ses sinyallerini tahlil ederek her sesi en detaylı haliyle yansıtan Q-Symphony, çok daha gelişmiş üst seviye ses kalitesi sunuyor. 

Samsung Electronics Görsel Ekran Ünitesi Lider Yardımcısı Cheolgi Kim, yeni eserlerle ilgili değerlendirmesinde, “2023 yılında inovasyonun sonlarını zorluyor, kullanıcılara üst seviye manzara kalitesinin ötesinde, bütüncül ve premium bir aygıt tecrübesi sunuyoruz. Bu tecrübeyle kullanıcılar, irtibatlı konut aletleri ekosisteminde gereksinim duyacakları her şeye sahip olabilecek. Eşsiz irtibat özellikleri sunan SmartThings teknolojimizle, günlük ömrü daha sürdürülebilir, erişilebilir ve keyifli hale getirmeye devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker site muğla escort fethiye escort bodrum escort marmaris escort izmir escort maltepe escort haberror.com pastetext.net Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
tipobet Manavgat Escort https://www.turkcasino.net/ marklawrence.org tokat escort cheapest viagra cheapest viagra hack hack